سایت نمایندگی 2159 عصاره بیمه آسیا
  • انواع بیمه های عمر و پس انداز ، حوادث شخصی ، درمان گروهی و... - نمایندگی 2159 بیمه آسیا

  • بیمه های آتش سوزی مراکز صنعتی ، غیر صنعتی ، منازل مسکونی ، مرهونات بانکی و ... - نمایندگی 2159 بیمه آسیا

  • بیمه نامه های باربری ، بیمه مسئولیت شرکت های حمل و نقل داخلی

  • بیمه نامه های خودرو ، شخص ثالث ، بدنه ، سرنشین و... - نمایندگی 2159 بیمه آسیا

اخبار

درخواست رییس کل بیمه مرکزی/تسریع پرداخت خسارت بیمه با سرمایه گذاری در بورس ۲۶/۴/۹۲

درخواست رییس کل بیمه مرکزی/تسریع پرداخت خسارت بیمه با سرمایه گذاری در بورس
رییس کل بیمه مرکزی از شرکت های بیمه خواست تا با سرمایه گذاری در بورس پرداخت خسارت را تسریع کنند.

سید محمد کریمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بیمه مرکزی علاقه مند است شرکت های بیمه ای برای پرداخت سریع خسارت به بیمه گذاران بیشتر از گذشته در بورس واوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: به همین دلیل بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ای اجازه داده تا ۵۰ درصد معاملات شرکت های بیمه ای را در بورس انجام دهند .
رییس کل بیمه مرکزی با بیان آنکه براساس سیاست های اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، برای جلوگیری از تکثر سرمایه باید گروه ها فعال شوند، افزود: این امر سبب شده تا سهامداران شرکت های بیمه امکان سهامداری بیش از ۲۰درصد را نداشته باشند.
وی ادامه داد: با توجه به این امر شرکت ها پس از جمع آوری حق بیمه ها می توانند با نظارت فعالیت کرده و سرمایه گذاری هایی را انجام دهند.
کریمی اظهار داشت: از آنجایی که سود شرکت های بیمه ای ناشی از عملیات بیمه گری نیست ، بنابراین این شرکت ها باید در سایر حوزه های اقتصادی سرمایه گذاری کنند.
وی با بیان آنکه، حق بیمه های تولیدی در سال ۹۱ حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان بود، گفت: حق بیمه ها در ازای فروش بیمه نامه های رشته های متداول بیمه ای تولید می شود.
کریمی اظهارداشت: از آنجایی که تعهد شرکت های بیمه ای مربوط به مدت کوتاه نیست و شرکت ها در برخی از رشته ها همانند بیمه عمر حتی تا ۲۰ سال متعهد می شوند نمی توان به راحتی در مورد پایان کار آنها اقدام کرد.
وی افزود: تفاوت فاحش بین شرکت های تجاری و بیمه ای این است که همانطور که این شرکت ها به سختی فعالیت می کنند ، پایان فعالیت آنها به دلیل نوع فعالیت به سختی امکان پذیر است .
ایرنا

بازدید: 812 بار

 
امتیاز:     

ارسال شده در: اخبار بیمه

ارسال یک پاسخ: (۰) →